قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

سوال هدیه پایه ششم

به منظور طرح سوال هدیه پایه ششم و ارزشیابی از دانش آموزان، لازم است آموزگار محترم با اهداف مشخص شده در هر درس آشنایی داشته باشد. کتاب هدیه آسمان پایه ششم با اهداف متعددی به نگارش درآمده است که در زیر به بخشی از آنها اشاره می شود:

اهداف و مفاهیم هدیه های آسمان پایه ششم ابتدایی:

ایجاد نگرش های صحیح و یا تغییر برخی نگرش های نادرست، در تعلیم و تربیت دینی بیش از هر چیز دیگری موردنظر است. در چنین موقعیتی دانش آموز براساس آموخته های خود به یک موضع و نظرگاه معین و ضرورتاً صحیح دست می یابد و امکان انتخاب وتصمیم گیری راپیدا می کند و از این رهگذر به ایمان و اعتقادی که مقدمهٔ عمل آگاهانه و انتخاب شده است، نائل می شود.
بر این اساس گروه تعلیم و تربیت دینی، اهداف پایه ششم ابتدایی را در ده بخش و در هفده درس به شرح جدول صفحهٔ بعد تدوین نمود. در این جدول ابتدا به اهداف پایه دوم و سوم و چهارم و پنجم اشاره می شود تا آموزگاران محترم ضمن عنایت به ارتباط طولی مطالب، به سیر فرایند یاددهی یادگیری توجه داشته باشند. در ادامه جدول، اهداف و مفاهیم پایه ششم و دروس مرتبط با آن ارائه می شود؛ تا معلمان گرامی با اشراف به اهداف و وسعت و توالی مفاهیم هدیه های آسمان پایه ششم ابتدایی و به کار گیری روش های مناسب در آموزش، برای تربیت همه جانبه دانش آموزان در راستای دستیابی به مراتبی از حیات طیبه متناسب با موقعیت ها و نیازهای جدید و پاسخ به اقتضائات آن و کسب آداب و مهارت های ضروری برای تأمین زندگی اقدام
نمایند.

راهنمای ارزشیابی کتاب هدیه پایه ششم:

در تدوین کتاب هدیه آسمان پایه ششم دبستان از نمادهایی بهره گرفته شده است. یکی از آن نمادها ، مربوط به ارزشیابی است. جدول ارزشیابی برای شما مشخص می کند که چگونه می توان از اهداف و فعالیت های یادگیری به عنوان ابزاری برای ارزشیابی استفاده کنید. برای ارزشیابی دروس هدیه های آسمان باید به تمام فعالیت های فردی و گروهی دان ش آموزان شامل فعالیت های کلاسی، فعالیتهای پایانی هر درس، کار در منزل، بیان احساس، خلاقیت و ابتکار و… از ابتدا تا انتهای تدریس توجه کنید. لازم به ذکر است آنچه پس از ارزشیابی اهمیت دارد، پیشبینی و اجرای برنامه های مناسب برای فرد یا گروهی از دانش آموزان است که به علل گوناگون، موفق به تحقق اهداف مورد انتظار نشده اند. این فرایند به گون های صورت گیرد که هر
دانش آموز، از فرصتی مناسب برای تکمیل آموخته های خود بهره مند شود.

راهنمای ارزشیابی کتاب هدیه پایه ششم
راهنمای ارزشیابی کتاب هدیه پایه ششم

نمونه سوال های کتاب هدیه پایه ششم دبستان:

برای دریافت نمونه سوال های هدیه آسمانی پایه ششم از وب سایت آقای درس فایل های زیر را دریافت نمایید. این صفحه و نمونه سوالات به روز خواهد شد و سوالات متعددی به آن اضافه می گردد.

سوال هدیه پایه ششم
سوال هدیه پایه ششم

درباره ی mrdars.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *