قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

سرفصل های یک گزارش اقدام پژوهی

برای آشنایی با سرفصل های گزارش اقدام پژوهی ، مطلب زیر را از وب سایت آقای درس بخوانید.

–  عنوان  :  مشکل ومسأله اصلی را بیان  کند نه روش رفع مسأله را .

–  تشکر و قدردانی : تقدیر از همکاران و کسانی که دراجرای طرح شما کمک کرده و نقش داشته اند.

–  فهرست مطالب : عنوان مطلب و صفحه.

– چکیده گزارش : حداکثر در ۱۰سطریا۲۵۰ کلمه نوشته شود-به مسأله موردمطالعه واهداف آن،روش های گردآوری اطلاعات، گزیده ای ازمهمترین راه حل های اجرا شده ویافته های تحقیق اشاره شود-درپایان چکیده، کلیدواژه درج شود.

–  مقدمه : توضیح کلی در مورد مسأله، چگونگی تشخیص آن، انگیزه محقق از تحقیق و اهداف او از انجام تحقیق.

–  بیان مسئله : شامل توصیف وضع موجود و اهمیت و ضرورت انجام تحقیق

–  شواهد یک :شامل مدارک، دلایل، اسناد ، ارقام و اعدادی که وضع موجود را به طور ملموس و عینی تبیین کنند.

–  گرد آوری اطلاعات :جمع آوری اطلاعات در مورد مشکل و مسئله، به منظور  شناسایی ریشه ها و علل پیدایش آن

–  تجزیه  و تحلیل اطلاعات : تعبیر و تفسیر  داده های گرد آوری شده و استفاده از منابع علمی، صاحب نظران و همکاران و افراد درگیر با مسئله به منظور تبیین و علت یابی مشکل در راستای انتخاب راه حل آن

–  انتخاب راه حل یا راه حل ها : یافتن راه حل یا مجموعه ای از راه حلها و انتخاب راه حل مناسب و قابل اجرا-این راه حل ها یا به طورمستقیم ازمنابع به دست آمده یا با بررسی ومطالعه وتجزیه وتحلیل منابع، محقق آنها راابداع کرده است.

–  اعتبار بخشی راه حل یا راه حل ها : بیان دلایل انتخاب و استناد به منابع مختلف جهت تایید راه حل های انتخابی-اعتباربخشی ازسه طریق صورت می گیرد:الف)توسط خوداقدام پژوه  ب)با ارائه ی آن به صاحب نظران  ج)پیاده کردن محدودومقطعی ومشاهده ی نتیجه ی آن

–  اجرای راه حل یا راه حلها : بیان چگونگی اجرای اقدام یا مداخله، برنامه اجرایی یا زمان بندی شده، توصیف مراحل اجرایی، نحوه نظارت بر اجرا  و بازخورد.

–  نتیجه گیری : بیان رفع مسئله است-شامل توصیف وضع مطلوب ، تغییرات ایجاد شده و اینکه راه حل ها و اقدامات تا چه حد موفق و موثر بوده است. در هر صورت نتایج مثبت و منفی ناشی از اقدام ووضعیت مطلوب باجملات کلی وتوصیفی بیان شود.

–  شواهد دو : دنباله ی نتیجه گیری است- جهت تایید و مستند نمودن نتایج طرح، همه مدارک، دلایل، اسناد،شواهدعینی وقابل سنجش، ارقام و اعدادی که وضع موجودِ بعد از اقدام را به طور ملموس نمایان می سازد، درج شود

–  ارزیابی نهایی و تعیین اعتبار اقدام : تایید نتایج اقدام با استفاده از منابع مختلف.

–  پیشنهاد ها : راه کارهایی که اقدام پژوه ، برای انجام کار مشابه توسط دیگران ،به آنان توصیه می کند-پیشنهادها بایددر چارچوب کارانجام گرفته باشد ویا به گونه ای با آن ارتباط داشته باشد.

– پیوست ها : مواردی ازاسناد،مدارک وشواهد که دربخش های میانی گزارش زائد به نظر می رسدویا به عنوان نمونه آورده شده است، در این قسمت ضمیمه می گردد.

–  منابع : فهرست منابع علمی استفاده شده و درج آنها با رعایت اصول نگارش. در صورت استفاده از سایتها و منابع اینترنتی می بایست آدرس سایت، صفحه بازدید شده، تاریخ و ساعت بازدید و نام نویسنده درج شود. در صورت مشخص نبودن نام نویسنده می توان آدرس صفحه را به صورت کامل آن گونه که در بالای صفحه دیده می شود درج نمود-منابع به شکل زیر نوشته شود: نام خانوادگی نویسنده،نام،عنوان اثر،شهرمحل انتشار، سال انتشار،ناشر.

منبع: وب سایت آقای درس

درباره ی mrdars.com

مطلب پیشنهادی

اقدام پژوهی؛ اختلال شخصیت نمایشی

هدف این پژوهش، چشم اندازی واقعی به اختلال شخصیت نمایشی و نافرمانی مقابله ای دانش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *