قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

درس پژوهی؛ مقایسه کسرها

مفهوم فراشناخت ، با وجود اهمیت بنیادی آن هنوز به خوبی درک نشده است . فراشناخت با آگاهی از فرآیندهای شناختی انسان و نیز یافتن روش هایی به منظور تقویت و بهبود این توانایی ها همواره مورد توجه متخصصان تعلیم و تربیت است . محققان و متخصصان تعلیم و تربیت به طور گسترده به نوع و سطح دانش مورد نیاز فراگیران علاقه مندند . دریافت منفعل اطلاعات و حفظ کردن آن، شاخص یادگیری مطلوب مورد نیاز در آینده نیست . اکنون از فراگیران انتظار میرود به طور انتقادی درباره آنچه شنیده اند و یا خوانده اند بیندیشند؛ روابط بین ایده ها را بررسی کنند و در فرآیند تصمیم گیری درگیر شوند. مفهوم فراشناخت نخستین بار توسط فلاول مطرح شد . وی فراشناخت را هرگونه دانش یا کنش شناختی تعریف میکند که موضوع آن شناخت یا تنظیم شناخت است .
ریاضیات پیش از آن که به عنوان موضوع درسی مطرح باشد، روش تفکری است که بر اساس توانایی فهمیدن و ارائه موقعیتهای مسئله، توضیح مفاهیم زیربنایی مسئله، سازماندهی و طبقه بندی اطلاعات مورد نیاز و تبیین چگونگی حل مسئله شکل میگیرد . در برنامه درسی سنتی و مرسوم آموزش ریاضیات، این شاخه از دانش بشری صرفاً به عنوان مجموعه ای از واقعیات و رویه ها در نظر گرفته میشود که یادگیرندگان ملزم به کسب طوطیوار آنها هستند . اما در رویکردهای جدید آموزش بر اهدافی مانند درک مفهوم، ایجاد ارتباط میان درک و استدلال ریاضی و استفاده از فرایند اکتشاف در جریان حل مسئله به منظور تقویت و گسترش دانش مفهو می و راهبردی دانش آموزان تأکید می شود . مبنای نظری این غایت آموزش و پرورش بر اصول نظریه شناختی در یادگیری و بنیاد «فراشناخت» روانشناسی شده است.

برای دانلود رایگان درس پژوهی مقایسه کسرها مربوط به ریاضی پایه سوم ابتدایی فایل زیر را از وب سایت آقای درس دریافت نمایید.

درباره ی mrdars.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *