قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

حکم مشاور مدیر آموزش و پرورش شهرستان

مجلس دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران نهادی صنفی-مشورتی است که بر اساس آیین‌نامه تشکیل این مجلس مصوب ششصد و هفتاد و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۸۰آغاز به کار کرد. مصوبات این مجلس پس از تأیید در شورای عالی آموزش و پرورش، قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. از بین منتخبین شورای دانش آموزی شهرستان، هئیت رئیسه شورای دانش آموزی انتخاب می شوند. مجلس شورای دانش آموزی دارای ساختار ، قوانین و شرح وظایفی است . یکی از وظایف آن مشاوره مدیر آموزش و پرورش شهرستان / منطقه است که در ادامه می توانید از ضمن کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجلس شورای دانش آموزی، حکم مشاور مدیر آموزش و پرورش شهرستان را از وب سایت آقای درس مطالعه نمایید.

نحوه انتخابات

انتخابات این مجلس شامل سه مرحله است. پس از انتخابات شورای دانش آموزی در سطح مدارس فرد منتخب به سطح نواحی یا شهرستان فرستاده می‌شود و پس از آن انتخابات شورای دانش آموزی استان به عنوان مرحله آخر قلمداد می‌شود. سپس با توجه به جمعیت استان‌ها و سهمیه دبیرخانه مجلس دانش آموزی افراد منتخب به مجلس دانش آموزی ارسال می‌شوند.

انتخابات هیئت رئیسه

هر استان با توجه به تعداد نمایندگان خود می‌تواند یک یا دو کاندید در هیئت رئیسه را معرفی کند. پست‌های هیئت رئیسه شامل است از رئیس، دو نائب رئیس، دو منشی، دو کارپرداز .

وظایف و اختیارات

مجلس دانش آموزی در جلسات خود به بحث و بررسی پیرامون مسایل و مشکلات جامعه دانش آموزی ایران را دنبال می‌کند و راهکارها و پیشنهادهای خود را اعلام می‌کنند و در برابر انتظارات خود از مسئولین پاسخ را طلب می‌کنند. چرا که در هر نشست مقامات عالی جمهوری اسلامی حضور دارند. همچنین این مجلس در مورد پیش‌نویس طرح‌ها و لوایح مرتبط با دانش آموزان که از طریق شورای عالی آموزش و پرورش یا مجلس شورای اسلامی ارجاع می‌شود، اظهار نظر می‌کنند. از دیگر مباحث اصلی مجلس دانش آموزی می‌توان به (چگونگی مشارکت دانش آموزان در فعالیت‌های دانش آموزی، پرورشی و اجرایی مدرسه) اشاره کرد. مصوبات مجلس دانش آموزی پس از تأیید در شورای عالی آموزش و پرورش ضمانت اجرایی دارد.

حکم مشاور مدیر آموزش و پرورش شهرستان
حکم مشاور مدیر آموزش و پرورش شهرستان

حکم مشاور مدیر آموزش و پرورش شهرستان

یکی از فرصت‌هایی که موجب حضور فعّال و بانشاط دانش‌آموزان در فعّالیت‌های پرورشی با ابعاد وسیع آن بوده و زمینه‌های به ظهور رساندن توانمندی‌های بالقوّه آنان را فراهم می‌کند « شورای دانش‌آموزی » است که رشد و پرورش اجتماعی مبتنی بر تعالیم انسان‌ساز اسلام  و همچنین حضور مؤثر و خودانگیخته در فعالیت‌های گروهی، برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس ، از اهداف عالیه آن است.

ضمن ارج نهادن به حس مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی شما که سرمایه‌ای گران‌قدر برای هر انسان رو به رشد و متعالی است ،به جهت بهره‌گیری از نظرات ارزشمند شما در اداره امور آموزش‌وپرورش شهرستان ، و در راستای نیل به هدف متعالی “دانش‌آموز باوری و دانش‌آموز یاوری ” به‌موجب این حکم به‌عنوان مشاور مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان …. منصوب می‌شوید .

امیداست؛ با اتّکال  به خداوند متعال وهمکاری سایر اعضاء، درحیطه ی قوانین ومقررات آموزش وپرورش و براساس دستورالعمل ها وشرح وظایف شورا در پشبرد امورآموزش وپرورشی شهرستان ….، مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان رایاری نمایید.

درباره ی mrdars.com

مطلب پیشنهادی

نقل و انتقال دانش آموز در سناد

در طول سالتحصیلی برخی دانش آموزان بنا به دلایلی مدرسه خود را تغییر می دهند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *