قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آموزش سامانه سناد دانش آموزی

سامانه سناد، سامانه جامع دانش آموزی ایران است که در آن فرایند ثبت عملکرد دانش آموزان ثبت می شود. ثبت نام دانش آموزان در مدرسه، کلاس بندی، درج عملکرد تحصیلی ، صدور کارنامه و … در این سامانه انجام می شود. در ادامه آموزش سامانه سناد دانش آموزی ، فرایند ثبت نام دانش آموزان در سناد و همچنین ویرایش اطلاعات والدین و کلاس بندی دانش آموزان در سامانه سناد را از وب سایت آقای درس بخوانید.

فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس ابتدایی

به منظور ثبت نام دانش آموز جدید در مدرسه ابتدایی می بایست برروی پنجره ثبت نام دانش آموز جدید در منوی امور دفترداری کلیک کرده و با ثبت کدملی دانش آموز اطلاعات دانش آموز جدید را ثبت نمایید و همچنین به منظور ثبت اطلاعات والدین دانش آموز در همان صفحه برروی ذره بین که در کنار کدملی پدر و مادر وجود دارد کلیک کرده و در صفحه باز شده اطلاعات والدین را وارد نمایید.
اگر دانش آموز جدید الورود باشد در آخر صفحه همانند تصویر ترم تحصیلی جدید را وارد و برروی دکمه ثبت نام کلیک کرده تا اطلاعات دانش آموز ثبت شود ولی اگر دانش آموز ثبت نامی مدرسه باشد به همین روش میتوانید اطلاعات شناسنامه ای دانش آموز را اصلاح نمایید.

  ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد
ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد
  ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد
ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد

بعد از ثبت نام تمامی مشخصات دانش آموز و والدین همانند تصویر نمایش داده می شود.

ثبت مشخصات والدین در سامانه سناد
ثبت مشخصات والدین در سامانه سناد

ویرایش اطلاعات شناسنامه ای کاربر، دبیر، والدین و دانش آموزان در قسمت مدیریت اطلاعات شناسنامه ای امکان پذیر است که در مدرسه مورد نظر وجود داشته باشند.

کلاس بندی دانش آموزان در سامانه سناد

بعداز ثبت نام دانش آموزان در مدرسه و ثبت پایه می توان نسبت به کلاس بندی آن ها اقدام نمود.
به منظور کلاس بندی می بایست ابتدا کلاس را تعریف نمود.
فرآیند تعریف کلاس در مدارس دولتی بدین روال می باشد که بعد از تعریف سهمیه کلاسی در استان و منطقه، کاربران منطقه/استان نسبت به تعریف حداقل و حداکثر ظرفیت کلاس اقدام می نمایند و در مرحله آخر با اختصاص کلاس به مدرسه می توان کلاس را برای پایه موردنظر تعریف نمود.
ظرفیت کلاس با توجه به تعریف انجام شده توسط کاربران مناطق/استان ها مشخص می شود و درصورت نیاز به تغییر باید با کاربران مناطق/استان تماس حاصل نمایید.

 کلاس بندی دانش آموزان در سامانه سناد
کلاس بندی دانش آموزان در سامانه سناد

همچنین درصورتی که برای استان یا منطقه سهمیه کلاسی در سامانه بکفا تعریف نشده باشد، در هنگام تخصیص کلاس به مدرسه با خطای عدم ثبت سهمیه کلاسی مواجه خواهید شد.
درصورتی که برای مدارس دولتی شهری بخواهید ثبت کلاس چندپایه انجام دهید با خطای “برای مدارس دولتی شهری امکان ثبت کلاس چندپایه وجود ندارد” مواجه خواهید شد.

 ثبت کلاس چندپایه در سناد
ثبت کلاس چندپایه در سناد

درصورتی که برای مدارس کلاس اختصاص نداده باشید با عدم نمایش گزینه ثبت کلاس مواجه خواهید شد.

ثبت کلاس در سامانه سناد
ثبت کلاس در سامانه سناد

اگر در مورد آموزش سامانه سناد دانش آموزی نیاز به مطالعه بیشتر هستید پیوند زیر را مطالعه بفرمایید.

درباره ی mrdars.com

مطلب پیشنهادی

نقل و انتقال دانش آموز در سناد

در طول سالتحصیلی برخی دانش آموزان بنا به دلایلی مدرسه خود را تغییر می دهند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *