قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پای تخته معلم

دریافت دفتر مدیریت کلاس معلم

تغییر نظام ارزشیابی در دوره ی ابتدایی، به‏عنوان عملی ظریف، حساس، دشوار و در عین حال حرکتی آگاهانه، تحول‏گرا و اثربخش می‏باشد که نهادینه شدن آن، مستلزم تغییر نگرش و فرهنگ‏سازی در بین آحاد جامعه شامل مدیران و معلمان و همچنین توسعه و تداوم پژوهش‏ها و مطالعات علمی است. لذا چنانچه استقرار آن درست و صحیح انجام نشود، خسارات جبران‏ناپذیری را برای دانش‏آموزان در طول دوران تحصیل و حتی تا پایان زندگی خواهد داشت.

از آنجا که در فرایند ارزشیابی تحصیلی- تربیتی نوین (کیفی- توصیفی) داده‏ها و اطلاعات مناسب به کمک ابزارهای مختلف، جمع‏آوری می‏شود، باید این اطلاعات ثبت گردد و برای بهره‏برداری در تصمیم‏گیری‏ها (ارائه‏ی بازخورد، تعیین فعالیت‏های یادگیری تکمیلی، پیش‏بینی فعالیت‏های جبرانی و مداخله‏ای، ارتقاء دانش‏آموز به پایه‏ی بالاتر، افزایش زمان آموزش و تحصیل و…) حفظ و نگهداری شود. این اطلاعات از مجموعه‏ی تلاش‏ها، فعالیت‏ها، پیشرفت‏ها و موفقیت‏های دانش‏آموز در کلاس، مدرسه، و خانه جمع‏آوری و در پوشه‏کار سازماندهی می‏گردد.

دفتر «مدیریت کلاس» یکی از ابزارهایی است که در پاسخ به این ضرورت و نیاز اساسی معلم در نظر گرفته شده است. پر واضح است ارزشیابی، تنها بر عهده‏ی معلم نیست بلکه دانش‏آموزان نیز باید در این امر مشارکت کرده و میزان درک و فهم خود را از یادگیری بیان نموده و معلم نیز با جمع‏آوری اطلاعات پیشرفت تحصیلی با ابزارهای مناسب و متناسب بتواند بازخورد مناسب ارائه نماید. اساس قضاوت معلم در خصوص هر دانش‏آموز، شواهد و مستندات «پوشه‏ی کار» خواهد بود، لیکن در مواقعی که معلم، ثبت رفتاری را لازم دانست و آن رفتار می‏تواند یکی از شواهدی باشد که در کیفیت قضاوت معلم اثرگذار باشد، معلم می‏تواند از این دفتر (مدیریت کلاس) در چارچوبهای فرمهای موجود نیز استفاده نماید.

در این دفتر برای سال جدید تحصیلی بر اساس نظرسنجی دبیرخانه‏ی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی (کیفی-توصیفی) و با همکاری شورای راهبری کشوری ارزشیابی کیفی- توصیفی تغییرات لازم اعمال شده است. امیدواریم که مجموعه‏ی حاضر به همراه دیگر ابزارهای مورد استفاده بتواند در ارائه و تکمیل گزارش‏های کامل‏تر و دقیق‏تر از دانش ‏آموزان، شما را یاریگر باشد.

فایل قابل ویرایش دفتر مدیریت کلاس ویژه معلمان دبستان را از وب سایت آقای درس دریافت نمایید.

درباره ی mrdars.com

مطلب پیشنهادی

نقل و انتقال دانش آموز در سناد

در طول سالتحصیلی برخی دانش آموزان بنا به دلایلی مدرسه خود را تغییر می دهند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *